Ücretsiz Model İndirme Sitesi 3db3.com Açıldı


1

Arkadaşlar selamun aleykum nasılsınız ? iyisinizdir inşAllah. Uzun zamandır aklımızda olan ve kodlaması biten ücretsiz model indirme ve yükleme projemiz hayata geçti. Bu projede amacımız internette bulunan onbinlerce ücretsiz modeli sizlere tek bir platform altından sunabilmek. Site tamamen ücretsiz bir site ve inşAllah ücretsiz olarak kalmaya devam edecek.

Site hakkında sizlere bilgi vereyim. ilk olarak alan adımız www.3db3.com 3d ve db karakterlerinin olması hasebi ile hem 3d ye hemde ingilizce, database, yani veritabanına vurgu yapması amacı ile bu ismi kullandık. Alan adımız 6 yaşında bu tabi google açısından iyi. Bunun dışında sitede günlük 5 model indirme hakkı var bu sayıyı 500 modeli aşınca 7 modele çıkaracağız inşAllah. Model yükleme işlemi biraz yavaş sürüyor olabilir, şöyle ki, modelleri elden geçirmeye çalışıyoruz yeniden, materyal ayarı olarak. ve yeniden render alıp ekliyoruz. Sadece model değil sitede aynı zamanda, cut out people ve yine kaplama paketleri ekledik. Eklemeye devam edeceğiz inşAllah.

Ekip arkadaşlarımızdan Site logosunda ki çalışmasından dolayı Hasan Ateş kardeşime teşekkürler. Ayrıca yine Emrullah Blkbs kardeşime de katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Siteye Üyelik : İlk olarak model indirebilmek için ya da yükleyebilmek için, REGISTER kısmından üye olup, sonrasında mailinize gelen aktivasyon kodunu onaylamanız gerekmektedir.Sonrasında LOGIN kısmından giriş yapabilirsiniz. Mail gelmedi ise SPAM ya da GEREKSİZ kutusunu kontrol edebilirsiniz. SPAMA düştü ise spam ya da gereksiz değil olarak işaretlerseniz seviniriz. Site kullanımı ile ilgili Türkçe ve ingilizce video hazırlayacağız inşAllah. Basit bir sistem ama, ola ki yapamayanlar olabilir diye. Siteye model yükleme normalde 128 MB ancak şuan hata alıyoruz server kaynaklımı anlamadık. 20 Mb kadar model yüklenebilir inşAllah. Durumu düzeltince bilgi vereceğiz.

Site Hakkında : Sitenin kategoriler kısmını sizde fark etmişsinizdir 3dsky’ın aynısı yaptık. Fazladan cut out , texture pack ve iç mekan dış mekan hazır sahne ve diğer birkaç kategori kısımlarını ekledik.

Model yüklemek isteyenler için basit bir stüdyo sahnesinide sitenin blog kısmında paylaştık. Blog için :

www.3db3.com/blog bölümünden indirebilirsiniz.

Sitede eksikler olabilir, sonuçta hızlı bir şekilde bu sistemi çıkarmaya çalıştık. Site inşAllah tamamen ücretsiz bir şekilde devam edecek. Nette olan Telif hakkı olmayan Creative commons lisansına uygun olan, modelleri eklemeye çalışıyoruz. Site bir müddet sonra sizler alışınca ücretli olmayacak Allah ın izni ile. Böyle birşey yok.Siteye kendi modellerimizden de eklesekte, başkalarının modelleri üzerinden para kazanmamız doğru etik olmaz.

Soran arkadaşlar oluyor, Allah nasip ederse ücretli başka bir sistem de hazırlıyoruz, hazırlıklara başladık Allah ın izni ile, o sistem de ise sizler kendi modellerinizi satabileceksiniz., ve her ay sonunda paranız hesabınıza yatacak inşAllah .Detayları şuan paylaşmıyorum. Vakti gelince o sistemide yayına alacağız inşAllah.

Ayrıca herkesin kendi profili mevcut arkadaşlar, siteye üye olanlar profil resmi ve üst kısma kendi kapak çalışmalarını ekleyebilir ve website, twitter ve facebook sayfanızın adresini paylaşabilirsiniz. ilerde bu size fayda sağlayacaktır inşAllah.Google aranma açısından.

Hepimize hayırlı olsun inşAllah

www.3db3.com

 


Beğendiz mi ? Arkadaşlarınızla paylaşın

1
izzet ALŞAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Abi daha siteyi incelemeden bu yazıyı yazıyorum sana. Allah senden ve senin gibi fisebilillah çalışan emek veren tüm abilerimden razı olsun. hayırlıçalışmalar dilerim