3dsmax Ve Vray Render İle Araba Kompozitleme Dersi


0

Bu derste sizlere vray render kullanarak araç kompozitleme tekniklerinden bir tanesini gösterdim.Derste göstermediğim fakat render çıktınızın benim yaptığım gibi olmasını istiyorsanız.

 

Customize’den Prefenreces’e gelin oradan da gamma lut ayarlarından gamma ayarını aktif edin.input ve output değerlerini 2.2 olarak ayarlayın.

 

Not : Arkadaşlar ders yüklendi işleniyor.30 dakikaya hazır olur.

 

 

Ders Sonucu :

 

 

 


Beğendiz mi ? Arkadaşlarınızla paylaşın

0
izzet ALŞAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. öncelikle ders için çok teşekkürler. benim de eklemek istediğim ufak bir şey var. material editörden hdrin gamasını 2.2 yapınca biraz daha gerçekçi oluyor ışıklandırmada keskin koyu ve aydınlık yerler olmuyor.

 2. Çok teşekkürler. Benimde bir eklemem gereken birde sormam gereken şeyler var izninizle.

  Backplate(arkaplan) için kullanacağımız fotoğrafın windows ta özelliklerine baktığımızda hangi kaç mm açıyla çekildiğini görebiliriz. 3ds max te kamera açımızı aynı yaparsak gerçekçiliği arttırırız.

  Sormam gereken şey ise Ne yaparsam yapiyim araba modelimin alt tarafta kalan yan kısımlarına alttaki plane in yansıması geliyor. Ama oradaki yansımanın yol olması gerek. Bunu nasıl sağlayabilirim.

  Tekrar teşekkürler ders için.

  1. Zemine yansıma vermeyi deneyin.Ama uygun bir yansıma ayarı yapın.Bu şekilde yolda aracın yansımasını elde edebilirsiniz.

   1. Doğru anlatamadım sanırım. Aracın üzerindeki yolun yansımasını kastetmiştim. Yolun üzerindeki aracın yansıması değil…Yardımcı olursanız çok iyi olur…

    1. Murat bey, araç üzerinde, yolun ve çevrenin yansıması istiyorsanız hdr nızı environment altındaki refraction bölümüne atarsanız yolu ve çevre yansımalarını araç üzerinde elde edebilirsiniz.Araç kaplamanızında buna uygun olması gerekir.

 3. izzet bey 10 dk da yoldadaki sarı cizgi sol stop lambalasının içinden geçiyormuş gibi bide sağ arka lastiğin için yol çizgisi geçiyor gibi görunuyor bende de aynı şekilde oluyor sizde sorun çözülüyor ama nedense sorunu çözemedim HDR den mı kaynaklı acaba?