3dsmax İle Su Efekti Modelleme


0

Bu derste çoğu reklam çalışmalarında gördüğünüz şişenin etrafındaki su efekti modellemesi gösterilmiştir.

Ders ingilizce ama 3dsmax’i ve vray’i aktif olarak kullanan arkadaşlar için anlaması zor değil.

Derste kullanılan şişeyi indirmek için :

 

http://dl.dropbox.com/u/21838850/MEEDO/Meedo-3Dmodel-BOTTLE.rar

Ders Sahibi : Meedo Team

 

[vimeo 37308680 880 490]

 

 

Ders Sonucu :

 

 

 


Beğendiz mi ? Arkadaşlarınızla paylaşın

0
izzet ALŞAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. 2011 de yapılmış bi işlem ben 2012 kullanıyorum peki bu işlemi yapabilmem için ne yapmam gerek…?

  1. Baktım Eray bey,Bu sahnelerin tamamının nasıl yapıldığına ait bir ders istiyorsanız.Mümkün değil.Şuan başka ders projeleri ile uğraşıyorum.Fakat, sahnedeki binaların vs. derslerini istiyorsanız eğer onlarda da standart modelleme teknikleri kullanılarak hazırlanmıştır.Ama ilerleyen zamanlarda bu tarz detay gerektiren bina modellemelerine ait ders hazırlamayı düşünüyorum inşAllah.

 2. tamamını değilde çünkü orada zaten ağaçlar vb şeyler var peki sadece şu anlık bir tek bina dersi ne kadar sürer ?

  1. Eray kusura bakma sorunu yeni gördüm.Birsürü olunca arada kaynayabiliyor.Tek bir bina modellenecek bu tarz binalara bağlı.Ders olarak enaz 1-2 saat arası sürer.Bu süre referans resmin iyi olmasına veya varsa katplanına göre değişiklik gösterir.3-4 saate kadar uzayabilir.Ders olarak hazırlanması.

 3. hocam 07:46 açılan panele nereden ulşıyoruz ve işlem mantığını biraz anlatabilir misiniz sanırım advandec parameter yazıyor saırım

 4. İzzet bey ben 3ds max 2011 kullanıyorum taş kırma animasyonu yapmam gerek 1 ders buldum fakat kullandığımız programların versiyonları farklı taşı oluşturdum maxscript ile taşı parçalara ayırdım sorunum animasyon kısmında derste animasyon yapımına geçerken ‘set selected as dynamic rigid body’ seçeneğini açıyor fakat benim max farklı olduğu için o sekmeyi bulamıyorum bu bir eklentimi eklenti değilse nereden ulaşa bilirim acaba.

  1. Siz sanırım reactor’u kullanarak yapan bir dersten faydalanıyorsunuz.Max’in yeni versiyonlarında MassFx ile değişmiş olması lazım.Reactor sistemi kaldırıldı bildiğim kadarı ile.Taş kırma parçalama animasyonu için RayFire eklentisini tavsiye ederim.Daha güzel ve gerçekçi sonuç alırsınız.

 5. RayFire eklentisini bulamadım hep demo var teşekkür ederim sizde varsa eklenti rica ediyorum yoksa sağlık olsun diğer yöntemle birşeyler yapmaya çalışacağım.

  1. Reha bey, crackli paylaşımlarda bulunmuyorum maruz görün beni lütfen.Şunuda belirteyim bende de yok aynı zamanda.