3ds Max Render Sonrası Photoshop İle Düzenleme Dersi


1

Selamun Aleykum arkadaşlar bu derste sizlere render sonrası Photoshop’ta düzenleme nasıl yapılır basitçe göstermeye çalıştım.Bu yöntemi kişisel ya da ticari işlerinizde kullanabilirsiniz.

 

Ders şuan yükleme aşamasındadır.Yayınlanınca bu sayfadan izleyebilirsiniz.

Ham Render : 3dsmax, Default Render

RenderRaw

 

Photoshop ile düzenlendikten sonra :

RenderPs

 

Ders :

 

 

 

 

 

 


Beğendiz mi ? Arkadaşlarınızla paylaşın

1
izzet ALŞAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. izzet hocam bunları yapıyorsunuz çok güzel.
  yaradan aşkına bana photoshop arşivi lazım render sonrasi düzenleme yapmak için.bilgisayarım yeterli değil makinayı yakacağım diye korkuyorum en fazla300-500bin polygon ile çalışabiliyorum. png gökyüzü resimleri, çim olsun, yeşil araziler olsun png olarak resimler yok mu? nereden indirebilirim? sizden çok çok rica ediyor yardımınızı istiyorum. izzet abi portfolio hazırlamaktayım. sıfırı tükettim artık iş almam lazım 200-300 liraya razıyım o derece lütfen yardımcı olursanız çok çok sevinirim.

  tr3d.comda yapmış->http://www.tr3d.com/up/galeri/1g27/_proje.jpg yapan kişiye sordum yeşillikleri photoshoptan yaptım hep dedi.

  1. Öncelikle burak bey, sakin olun Allah ın izni ile herşey halledilir.İlk olarak bu dersi izleyin ve teknikleri öğrenin, photoshop resimleri için google a flowers psd ya da grass psd gibi yazılar yazarak psd dosyaları bulabilirsiniz, ya da benim yaptığım gibi çeşitli manzara resimlerinden kesip kesip yapıştırabilirsiniz.Bunlar benim kullandığım teknikler ayrıca google a yine tree psd yazıp ağaç resimleri bulabilirsiniz.Derste iki tane site adresi gösterdim oralardan da arşiv edinebilirsiniz.viz-people.com sitesinede bakın orada da çeşitli ücretsiz malzemeler mevcut.

 2. SLM ALEYKÜM HOCAM İLK OLARAK ALLAH RAZI OLSUN VERDİĞNİZ EĞİTİM VİDEOLARINDAN DOLAYI. HER ZAMAN TAKİPÇİNİZİM HOCAM.SİZİN SAYENİZDE BİLGİM ÜZERİNE BİLGİ EKLEDİM ALLAH RAZI OLSUN. BU VİDEO DA HOCAM 3D MAX DE RENDER AYARLARI YAPARKEN. PHOTOŞOP DA İŞLEM YAPACAK İSEK BAZI SEKMELERİ EKLİYORDUK ONDAN SONRA DA PHOTOŞOP DA YAPACAKLARIMIZI YAPIYORDUK.O SEKMELERİ DE GÖSTERE BİLİRMİSİNİZ HOCAM.

 3. hocam verdiğiniz bilgilerden için allah sizden razı olsun yalnız benim dersle ilgili bir sorum olacaktı derste show guidesi neden aktifleştirdiniz özel bir sebebi var mı cevabınızı bekliyorum teşekkürler

 4. hocam merhabalar,biz sketchupla dış mekanı (peyzaj projesi) yükselttik fakat vray ile gerçekçi bi render nasıl alabiliriz bilmiyoruz,rica etsek anlatabilir misiniz?

  1. Tacettin bey, yok sizden kaynaklı değil, bazı sistemsel değişiklikler yaptığımız için bazı videolarımız çalışmayabilir.Bu tür durumlarda haber verebilirseniz düzeltiriz.Bu dersin linkinide düzelttik izleyebilirsiniz.