3ds Max için Hazır Model Siteleri


1

Arkadaşlar bu yazımızda 3ds max için hazır model indirme sitelerinden bahsedeceğim. Açıkçası başlıkta 3ds max için yazdık ama aslına bakarsanız birçok farklı yazılım için kullanılabilecek websiteleri Cinema4D, Maya, Sketchup vb.. . inşAllah faydalı bir yazı olur.

Tabi ki ilk olarak kendi girişimimiz olan www.3db3.com sitesi

 

1.3DB3.com

3db3.com bizim kendi kurduğumuz website olup, takımımız https://3db3.com/blog/our-team/ kısmından görebilirsiniz. Yaklaşık 4-5 aylık bir süreç oldu açalı ancak 7 bin üyeye ulaştık. Yerli ve yabancı üyelerimizin destekleri ile. Sitedeki kaplama, materyal ve 3d modellerin tamamı ücretsizdir. Corona render, vray render ve fstorm render için modeller bulunmaktadır.

 

 

 

2.CgTrader

CgTrader içerisinde yüzbinlerce 3d model içermektedir. Ücretsiz olan bölümü bulunmaktadır. Dosya formatları genelde : 3DS, C4D, FBX, MAX, and OBJ.

 

3.GrabCAD

GrabCad kütüphanesi 2,8 milyon dan fazla model, cad dosyaları ve tasarımlar içermektedir.

 

4.Clara.io

 

Farklı formatlarda binlerce 3d model yine bu clara.io sitesinde yer almaktadır.

 

5.3dsky.org

3dsky sitesi özellikle mimari tasarımcılar, görselleştirme uzmanları, iç mimar ve mimar arkadaşlar için biçilmez kaftandır. İçerisinde on binlerce ücretli ve ücretsiz model bulunmaktadır.

 

6.MyMiniFactory

Myminifactory içerisinde yaklaşık 60 bin tane ücretsiz model ve 13 binden fazla ücretli tasarımla hizmet veren bir sitedir.

 

7.Autodesk Online Gallery

 

Autodesk Online Gallery içerisinde 45 binden fazla model ve bir galeri platformudur.

 

 

8.TurboSquid

 

Dünyanın en büyük model satış platformudur. İçerisinde on binlerce ücretsiz model de bulunmaktadır. Ayrıca kendi modellerinizi de satabileceğiniz bir platformdur.

 

9.Free3D

 

Free 3d sitesi 10 binden fazla ücretsiz 3d model içermektedir.

 

10.3D Warehouse

Özellikle Sketchup kullanıcılarının en işlek durağı olan 3d warehouse sitesi içerisinde mimari model olarak on binlerce model içermektedir. Arada benimde kullandığım çok güzel bir sitedir.

 

11.Design Connected

 

Design Connected özellikle ücretli kaliteli modellerin yanı sıra ücretsiz kaliteli modelleri ile mimari sektöre hizmet etmektedir. Dünya markalarının ücretli ve ücretsiz mimari modellerini bulabilirsiniz.

 

 

12.SketchUp TEXTURE

Sketchup texture club sitesi içerisinde 100 den fazla sahne ve model içermektedir. Aynı zamanda binlerce ücretsiz kaplama sunmaktadır.

 

 

13.Viz-People

VizPeople sitesi içerisinde onlarca ücretsiz 3d model, png insan, ağaç görselleri içermektedir. Aynı zamanda ücretsiz hdri arşivide bulunmaktadır.

 

14.model+model

 

15.VIZPARK

 

 

16.Artec 3D Model Scanners

 

 

17.Bentanji

 

 

18.Dimensiva

 

 

19.Threedscans

 

 

20.Hum3D

Özellikle araç modelleri konusunda, çok kaliteli ücretli ve ücretsiz modellerin bulunduğu websitesi.

 

 

 

Şimdilik bu kadar liste yine yeni sitelerle güncellenecektir


Beğendiz mi ? Arkadaşlarınızla paylaşın

1
izzet ALŞAN

Bir Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir