V-Ray Render Firması Corona Renderı Satın Aldı


0

Cg sektöründeki bu yılın en önemli haberi diyeceğimiz olay, chaos group firmasının render legion firmasını satın alması oldu. Yani diğer adı ile V-Ray render firması Corona Render firmasını satın aldı. İki render motorunun kurucuları Peter, Vlado, Adam, Ondrej and Jaroslav bu duyuruyu kendi websitelerinden yaptılar. Satın alma ile ilgili çok detay verilmedi 🙂 mesela ne kadar gerçekleştiğine dair, fakat görünen o ki corona render yine aynı şekilde geliştirilmeye devam edecek, v-ray render da aynı şekilde kendi çizgisinden devam edecek. V-Ray firması bir nevi teknoloji ve beyin takımını kendi ekibine transfer etmiş oldu. Yeni gelecek özelliklerin başında her iki render motoruna ait verilerin yani materyal vs birbirleri ile uyumlu olmaları üzerine ki bu çok güzel bir haber.

 

Sık Sorulan Sorular

Neler Oldu?
TL;DR. Render Legion Chaos Group’ a katıldı.

Chaos Group Corona Renderer geliştirmeyi bırakacak mı ?
Kesinlikle hayır. Aksine, Chaos Group  Render Legion’ yatırım yaptı, ve sonuçlar gelecek 12 ay içinde belli olacak

Chaos Group  V-Ray’i geliştirmeyi bırakacak mı?
Kesinlikle hayır. V-Ray kendi planlamasında geliştirilmeye devam edilecek

Corona Renderer takımına ne olacak?

Corona Renderer kendi planlanmasında geliştirilmeye devam edilecek.Yakın zaman da geliştirme takımı genişleticek.

Satış rakamı nedir?
Para önemli değil paradan konuşmalım 🙂

Chaos Group Render Legion’ı ekibe dahil etmeye ne sevk etti?
Vlado’nun kendi sözleri ile: “Render Legion ekibi mükemmel bir takım, ve biz onlarla aynı tutku ve vizyonu paylaşıyoruz. Beraber çalışarak V-Ray ve Corona renderı çok daha iyi yapabiliriz.— hemde tek başımıza yapamayacağımız bir şekilde.”

Render Legion neden Chaos Group’a katılmaya karar verdi?
Biz cg sektöründe aynı vizyonu paylaşabileceğimiz ve gelişim sağlayabileceğimiz stratejik bir ortak arıyorduk.Chaos group bunun için en iyisi idi. Chaos Group bu alan da bize çok önemli bilgi birikimi verebilecek şekilde idi. bu bilgi birikimi bize tecvrübe ve hedeflerimizi gerçekleştirme de büyük katkı sağlabilirdi. Biz corona render ve kendi projelerimizi daha iyi birşekilde geliştirip yola devam edebileceğimizi düşünüyoruz.

Corona render bizim bebeğimiz gibi. Bebeğimiz için her zaman en iyisini istiyoruz. Ve başarılı bir şekilde büyüdüğünü görmek istiyoruz. Bununla grur duyuyoruz. Bazı zamanlar hayatta fark edersiniz ki bebeğinizin ihtiyaçlarını kendiniz karşılamak ta zorlanırsınız, ve bebeğinizin gelişiminde başkalarından yardım alırsınız. Bizde bu noktada bunu yaptık işte. En iyisini istiyoruz, ve Chaos group bebeğimiz için en iyisi.

Corona Renderer çok iyi. Render Legion kültürüne ne olacak?
Hiç birşey. Yine çok iyi olmaya devam edeceğiz, siteye atılan caps ler vs ler biz büyüyene kadar devam edecek 😀

Var olan websitelere ne olacak?
Website, destek ve forumlar olduğu gibi kalacak. ilerleyen zamanlarda website değişebilir. şuna gelişime odaklanıyoruz,

 

 

 

 

 

 


Beğendiz mi ? Arkadaşlarınızla paylaşın

0
izzet ALŞAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir