3dsmax Ve Vray Render İle Günbatımı Sahnesi Oluşturma


0

Arkadaşlar bu derste Simon HC sizlere günbatımı sahnesi nasıl oluşturulur onu göstermektedir.Vray hakkında bilgi sahibi arkadaşlara ve bu tür sahneler nasıl oluşturulur öğrenmek isteyenler için harika bir ders.

 

 

 

 

 

 


Beğendiz mi ? Arkadaşlarınızla paylaşın

0
izzet ALŞAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. hocam elinize emeğinize sağlık…böyle paylaşımlarda bulunduğunuz için ayrıca teşekkür ederim. bir sorum olacaktı, bu sahnedeki çimleri nasıl yapabiliriz? buna yönelik bir ders paylaşımında bulunabilir misiniz?

  1. Bu derste kullanılan teknik standar vray displacement tekniği, bunun ile ilgili sitede dream house modelleme dersinde çim yapımı vardı izleyebilirsiniz.Aynı teknik kullanılmıştır.

 2. hocam bir sorum daha olacaktı.burda kullanılan dirty concerate in nasıl elde edebilirz photoshopta ta yapılmış bir jpeg mi ? ve ya buna benzer malzeme atamalarını nasıl yapabiliriz. şimdiden teşekkür ederim.

  1. Genelde Photoshopta iki kaplamayı birleştirerek yaparsın ya da Vray’de Blend material kullanarak bir kısma concrete diğer kısma tuğla ve geçişler için dirt materyali ya da vray dirt kullanarak elde edebilirsin.

 3. vray renderlarımda küçük beyazlıklar oluyor acaba neden kaynaklanıyor izzet abi yardımcı olur musun..

  1. Vray Color Mapping kısmından sub-pixel mapping ve clamp output seçeneklerini işaretleyip tekrar render alın.

 4. Merhabalar.Çok başarılı bir çalışma olmuş acaba videonun linkini yenileme şansı var mı ? ya ben açamıyorum yada link ölmüş.

 5. Abi videoyu sabırsızlıkla bekliyorum. Lütfen ne zaman yükleyebileceğini bildirir misin?

 6. bir süredir 3ds max i öğrenmeye çalışıyorum. videolarınızı nasıl satın alabilirim. ayrıca aldığım renderlerın daha güzel görünmesi için fhotoshop videolarına da ihtiyacım var. dönüş yapıp bilgi verirseniz memnun olurum. iyi günler…