3dsmax İle Hançer Modelleme ve Kaplama


0

Arkadaşlar bu derste 3dsmax ile hançer modelleme ve kaplanması anlatılmış.Anlatım dili Rusçadır.Fakat modellemeyi bilen arkadaşlar için rahatlıkla takip edilecek bir ders.Dersi baştan sona izlemenizi öneririm.Yararlı olacağından hiç şüphem yoktur.

 

Dersler :

Bölüm 1

[vimeo 39106147 880 490]

 

Bölüm 2

 

[vimeo 39135070 880 490]

 

Bölüm 3

 

[vimeo 39773705 880 490]

 

Bölüm 4

 

[vimeo 40769163 880 490]


Beğendiz mi ? Arkadaşlarınızla paylaşın

0
izzet ALŞAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İzzet bey kaplama imajlarını kaybettiğim bir modelim var max de o modeli açtığım zaman missing external files hatası veriyor sanırım imajların yolunu soruyor bu modelin kaplamasını sıfırlamak istiyorum materyal editörden sıfırlanıyor sanırım bunu nasıl yapa bilirim acaba

    1. Normalde yolunu gösterip browse dan o kaplamaları tekrar görmesini sağlyabilirsiniz.Bunun dışında materyal editörde utilities den, reset material editör slots diyip tüm slotları temizleyebilirsiniz.Obje üzerindeki kaplamalar içinse yeniden kaplama yapmak olacaktır.

  2. İzzet bey bir sorum daha olucak ben oyun yapıyorum android telefon için bir yerde takıldım ve çözemiyorum hiç biryerde bulamadım hani oyunun zeminiyle dağ’ın birleşimi vardır dağ’ın eteklerinde en uç kısmında zeminin rengiyle yani toprakla dağ’ın uçlarının birleşimi var o kısmı yapamıyorum çizgi gibi oluyor bunun hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim basit bir çizimle ders hazırlaya bilirmisiniz acaba.

    1. İlker bey gösterdiğiniz resim, bir insan karakterinin unwrap map inin açılması ile oluşturulmuştur.Bunun için Unwrap uvw map i araştırın. 😉