18 Adet Ücretsiz 3D Ağaç Modeli


0

18 Adet 3d hazır ağaç modeli, Krzysztof Czerwinski tarafından ücretsiz olarak viz-people üzerinden dağıtılmaktadır.Ağaçlara bakacak olursak hepside detaylı ve gerçekçi ağaçlardır.ATree3D scripti kullanılarak modellenmiştir.3ds max ve vray render ile kullanabilirsiniz.

İndirmek için Viz-people.com sitesine üye olmalısınız.Üye olmanızı tavsiye ederim.Üye olamayanlar için , aşağıdaki linki kullanarak ağaçları indirebilirler;

https://docs.google.com/file/d/0ByOEm9gJuW54SGJwRVUyVUpsUDA/edit?usp=sharing

http://www.pressshoot.home.pl/vp_free/VizPeople_Free_3d_Models_Birch_Trees.zip

ATree3D scripti hakkında daha fazla bilgi ve indirmek için ; http://www.izzetalsan.com/avizstudio-atree3d-agac-yapma-scripti/

 

18-free-3d-birch-trees

 


Beğendiz mi ? Arkadaşlarınızla paylaşın

0
izzet ALŞAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   1. Hocam version nedir max 2009 kullanıyorum açmadı unkown class no stand in : Super id diye hata alıyorum yardımcı olursanız sevinirim tesekkurler

 1. izzet hocam merhaba.konuyla alakalı değil ama size bir sorum olcak. ben autocadde bina projesini çizip maxde exturud etmek istiyorum fakat çizimi maxe aktardığımda tek bir çizimi seçmek istediğimde hepsi seçiliyor.benim istediğim her bir kolonu tek tek exturud etmek istiyorum.yardımlarınızı bekliyorum.şimdiden teşekkürler.

  1. Muhtemelen, line lar birbiri ile bağlantılı.Ayırmak istediğiniz line editable spline bölümünden seçip deatach yapmalısınız.

 2. izzet hocam çalışmalarınız gerçekten çok güzel. Benim bir sorum olacak şuan bir modelleme yapıyorum Rihinoceros 4.0 da çizilmiş bir modeli save as ile 3ds olarak kaydedip 3dmax te açtım bu modelin üzerine material atıycam ama okadar fazla poligon ortaya çıkıyorki ne atac yapabiliyorum dede gurup yapabiliyorum. 3ds ile aldığım bir modeli 3dmax te nasıl düzenleyebilirim. Fazla oluyorum ama son olarak birde bu model çok karanlık açılıyor önüne nasıl geçilir?

  1. Öncelikle bu çok poligonlu olması rhinoceros tan kaynaklanıyor.Optimizasyonu rhino’da yapmalısınız.3ds max’e attığınızda editable poly ile düzenleme yapabilirsiniz.Model üzerinde.Ayrıca modifier listten optimize modifierini kullanabilirsiniz 3ds max te optimize etmek için.Model karanlık çıkabilir.Material editörden renk atamanız düzeltecektir diye düşünüyorum.Eğer düzelmezse editable poly’den flip yaparak yüzeyleri çevirin.

 3. Selamın Aleyküm sayın abicim. Sizden Allah razı olsun. Çok güzel paylaşımlar yapıyorsunuz.

  Benim sorunum şu abi. İndirdim şu 18 adet ağacı ama boş bir max dosyasına MERGE ile çağırarak açtım ama hata verdi

  ( Ann error has occurred and the application will now close.
  No scene changes have occured since your last save )

  Yanlış bişeyler mi yapıyorum? Cevap verirseniz çok sevinirim. Hayırlı günler.

    1. Max sürümünden kaynaklıdır diye düşünüyorum.Üst sürüm dosyaları alt sürümde açılamaz.Eğer alt sürüme göre kaydedilmediyse.