The Ruin


0

OddBall Animasyon’dan Wes Ball RUIN projesini altı ayda tamamladı. Florida State film okulundan mezun.Wes okulun son yılında filmi hazırladı.Bu Wes’in ilk kısa animasyon filmiydi aslında okulun ilk kısa animasyon film projesiydi.Wes Ball okuldan ayrıldıktan sonra direk olarak çalışmaya başladı ve NewTek LightWave ve Luxology firmasının modo programını kullanmaktaydı.CGSociety onunla Los Angeles taki evinde konuştu.

Wes : “Bir anda kendi filmimi yapmaya karar verdim” diyor ve ekliyor “Sanki gerçek bir iş yapıyormuşum gibi kendimi adayıp güzel bir yatırım olarak görmek istiyorum.”

 

[youtube doteMqP6eSc 880 477]

 

3D Yolculuğu :

Wes Ball ; The Ruin projesinden bahsederken.Stereo film olmasından bahsediyor ve filmi yaparken sadece iki farklı gözden render aldığını söylüyor.Aynı zamanda gerçek alanda kullanabileceği kısayolları kullanmadan bütün animasyonun 3d alanda gerçekleştiğini söylüyor.Bütün bunların kompoziyonu kolaylaştırdığını söylüyor.

 

Aksiyon :

Film bir yolda geçmektedir.Canlı aksiyon tarzı hareketler yakalanarak yapıldı.Yolu ise yukarıya aşağıya,  sağa sola ve çıkıntılardan oluşan bir yol olarak tasarladı.Kamera yolunu ise Lightwave de tek tek elle animasyon veridiğini söylüyor Wes Ball ve diyor ki : “Buda fakir adamın hareket yakalama sistemi” 🙂

Sahnede kullanılan sarmaşık ve benzeri bitkilerin yapımında ivy generator kullanılmıştır.

 

Bu yazı  sitesinden alınmış ve sadece bir kısmı Türkçe’ye çevirilmiştir.

 


Beğendiz mi ? Arkadaşlarınızla paylaşın

0
izzet ALŞAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. yukarıdaki yazıda şöyle bir yazı var ; NewTek LightWave ve Luxology firmasının modo programını kullanmaktaydı acaba bu videonun hazırlanan programı modo mu yoksa maya veya 3dsmax mi

    1. Benim anladığım kadarı ile Lightwave ile yapılmıştı sanırım.Yazıyı çevireli çok oldu, ancak orjinalini bulursam bakarım.