Animetrik Türkiye` nin En Milimetrik Animasyon Merkezi


0

Animetrik açıldı.Evet Türkiye’de bir elin parmaklarını geçmeyen eğitim merkezlerine bir yenisi eklendi.Animetrik, sektörden tanıdığımız animasyon ve çalışmalarını zevkle izlediğimiz bilgisayar grafik (cg) sanatçılarımızın biraraya gelerek oluşturdukları bir eğitim merkezi.19 Mart 2012 itibari ile internet siteleri yayına girdi.

Websitelerini incelediğimiz de yapılan çalışmalara ve uzmanların showreel’lerine baktığımızda kaliteli bir ekibin olduğu ortada. Başta Uğur abi’ye ve diğer arkadaşlara başarılar dilerim.Türkiye’de ihtiyaç duyulan uzman açığını kapatmaya yardımcı olurlar inşAllah.Çünkü gerçekten ülkemizin gerek animasyon,film,reklam veya gerekse oyun sektöründe uzmanlara ihtiyacı var.Hollywood kalitesinde olmasada gerçekten iyi diyebileceğimiz Fetih1453 filmi çekildi.Böyle okulların giderek artması ile daha kaliteli filmlerin yapılcağını umuyorum.Sadece film de değil tabiki yukarda saydığım alanlarda bunun içinde.Animetrik ekibinin misyonu ve vizyonu ;

 

“Misyon
Türkiye’ de mevcut cg, çizgi film, oyun, televizyon ve sinema sektörlerin gelişmesinde rol alacak sanatçıların en etkili ve yurt dışında kullanılan ileri düzey teknikler ile yetişmesinde, deneyim kazanmasında rol almak.”
“Vizyon
Dünya genelinde gelişen tekniklerin, tanınmış stüdyolarda kullanılan iş akışlarının ülkemizedeki var olan ve yetişmekte olan siz değerli sanatçılara sistematik programlarımızla aktarmak.”
evet gayet açık.Daha fazlasını görmek için websiteyi inceleyebilirsiniz.www.animetrik.com


Beğendiz mi ? Arkadaşlarınızla paylaşın

0
izzet ALŞAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yurtdışındaki belli yerlerin fiyatlarıyla karşılaştırdığımızda gayet ucuza geliyo.Tabi eğitim açısındanda biraz “ucuz etin yahnisi” sözünü karşılama ihtimali olabilir gitmedğim için bilmiyorum tabi.Ama türkiyede tek olması güzel bişey helal olsun.

    1. Eğitimcilerini az çok tanıdığım için önerebilirim.Zaten kendileri sektörde belli yer edinmiş insanlar.Ve eğitici olarakta başarılı öğrenciler yetiştirebilirler düşüncesindeyim.