3dsmax İle Masa Ve Sandalye Modelleme


0

Bu derste sizlere internette bir örneğini gördüğüm masa ve sandalye modellemesini gösterdim.inşAllah faydalı olur.Ders sessizdir.Modelleme komutlarını bilen arkadaşlar için sorun olacağını zannetmiyorum.Modellemeye yeni başlayan arkadaşlar diğer sesli dersleri izleyip ardından bu dersi izleyebilirler.

 

 


Beğendiz mi ? Arkadaşlarınızla paylaşın

0
izzet ALŞAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. hocam gene çok güzel bi ders olmus tesekkür ederim ellerinize beyninize sağlık ama size 2 tane sorum olacak birincisi kesme işini yani vertex ve edge olusturken hangi komutu kullanıyorsunuz slice olduğunu sanmıyorum çünkü düz bir sekilde alanın tamamını kesiyor ve çok hızlı bir kulanım sağlıyor ikinci sorum ise yeni olusturduğunuz her obje aynı renk bunu nasıl yapabilirim sürekli farklı renk olması gözümü çok yoruyor

  1. Teşekkürler Erman,Sorularına gelince birincisi,Graphite tool özelliği olan, swift loop komutu.Bu komuta ben kendim kısayol atadım.Sende customize user interface girip ardından all commands ın altında en alttaki kutucukta aşağıya doğru inip swift loop u bul daha sonra sağ tarafra hotkey yani kısayol ataması yap kaydet.Kısayol tuşun hangisi olacak ise kendin belirliyorsun.

   İkinci sorun için ise herhangi bir obje oluşturduğunda obje özelliklerinde sağda renk ve isim verme yeri var oradan renge tıkla.Açılan kısımda assign random colorsun başındaki onayı kaldır.Yalnız hangi renkle sürekli obje oluşacak ise önce rengini seç sonra onayı kaldır.

 2. yalnış anlama reis ama insan değilsin. iltifat olarak kabul et. bu işi imba olarak yapıyorsun. nerden nereye getirdin valla.

 3. Ben shimdiye kadar neler oyrenmisimse hepsi bos ya. ne cabuk yollar varmis aslinda. dun villa modellemeyi oyrendim simdi bu ya bu kadar guzel dersler hic bir zaman anlamazdimki boylesine dersler yapila bilir ve ucretsiz koyula bilir. cok tesekkurler. ne kadar guzel bir is yapiyorsunuz Allah karsisinda

 4. size ulaşmak ve ders almak istiyorum ışık ve render ayarlarında yardımınıza ihtiyacım var mümkünse cok sevinirim

  1. Sema hanım, Ankaradayım.Fakat işimden dolayı özel ders malesef veremiyorum.Pek boş zamanım yok malesef.Devam eden eğitim seti projelerim var, onları da daha tamamlayamadım yoğunluktan dolayı.Vray iç mekan ışıklandırma ile ilgili sorunuz varsa, sitede iç mekan dersleri mevcut.Fikir olması açısından izleyebilirsiniz.