3ds Max, Vray Eğitim Seti Ve Photoshop İle Gerçekçi Dış Mekan Eğitim Seti


0

Bu eğitim setimizde “minimalist house” isimli hazır projemizin ormanlık bir alan içerisindeymiş gibi gerçekçi render edilmesi amaçlanmaktadır.Bu eğitim setimizde hazır modelimiz üzerinden, sahnenin ilk olarak iç mekanının ve dış mekanının materyal ve kaplamalarının hazırlanması sonrasında peyzaj işlemlerinin yapılarak eklenti kullanılmadan çim yapılması sonrasında da hazır ağaç ve bitki modellerimizin sahnede kullanılarak kaplamalarının düzeltilmesi, daha sonra ışıklandırılması ve render ı ile 3ds max ve vray render bölümümüz sona ermektedir.Eğitimin sonunda Photoshop’ta, render işlemi esnasında aldığımız vray render elementler (Vray Raw Reflection, Vray Raw Refraction, Vray Total Lighting, Vray ZDepth, Vray WireColor ) kullanılarak post prodükstion ile render çıktımız düzenlenerek eğitimimiz sona ermektedir.

Kullanılan Programlar : 3ds Max 2014, Vray Render 2.4, Photoshop CC
Bilgisayar Özellikleri : i7, GTX670 Ekran Kartı ve 8 GB Ram

Eğitim Seti Süresi : 3 Saat

Video Çözünürlüğü : 1920 x 1080p full hd

Render sonuçlarımız ilk açımız 1 saat 30 dakika kadar sürmüştür.Render süresi boyut ile doğru orantılıdır.Çözünürlük büyüdükçe render süresi uzayacaktır.

Orjinal Çözünürlük için :

https://yadi.sk/d/zvJgeGbhejnZT

 

 

Satın Almak İçin :

Arkadaşlar 28 Şubat‘a kadar 140 TL yerine 100 TL‘den alabilirsiniz.Kupon Kodu : indir40

http://www.3dokulu.com/urun/3ds-max-vray-render-ve-photoshop-ile-gercekci-dis-mekan-egitim-seti/

 

render1

oncesonraRenderMinimalist1

 


Beğendiz mi ? Arkadaşlarınızla paylaşın

0
izzet ALŞAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Gerçekten çok öğretici, dolu dolu ve 3d öğrenmek isteyen herkes için çok faydalı bir eğitim seti…. Saygıdeğer Hocam ellerinize sağlık … Allah başarılarınızı daim etsin 🙂

 2. 2 yıldır İzzet hocanın eğitim setleriyle 3ds max programındaki seviyeme oldukça ilerlettim. Allah razı olsun. Sizi ileri bir seviyeye taşıyacak yeni bir set daha… fazla söze ne hacet.. Alah yolunu açık etsin İzzet hocam..

  1. Esin hanım düşük format olarak 2011 formatı ekliyoruz ya da 3ds formatı ekliyoruz setin içerisine 2011 açamazsınız ancak 3ds formatında sıkıntı olmaz açabilirsiniz.

 3. İzzet Hocam merhabalar, 8MB ram 64bit /3ds max 2013 kullanıyorum, eğitim setini aldığımda bir sorun olur mu?

  1. Sıkıntı olmaz Öztürk bey, eğitim setlerinde alt sürüm max dosyaları mevcut.Rahatlıkla çalışabilirsiniz.Benim bigisayarımda 8Gb ram e sahip.

   1. Teşekkür ederim hocam,en kısa zamanda temin edeceğim, bu arada yeni çalışmalarınızı da bekliyoruz

    1. Ben teşekkür ederim, inşAllah Öztürk bey yeni dış mekanlar ve farklı yazılımlara ait eğitim setlerimizde çıkacak inşAllah.Takipte kalın 🙂

 4. En çok beğendiğim setlerden biri..Renderlarım uzak ara değişti
  hatta 1 gün beklediğim renderları 1 buçuk saatte laptop kullanmama rağmen almaya başladım ve görüntü kalitesi 1 gün aldıklarıma göre çok daha kaliteli çıkmaya başladı.
  Artı olarak dersleriniz kesinlikle çok samimi sanki okuldan bir arkadaşımla birlilkte ders çalışıyormuşuz rahatlığında..
  Emeğinize sağlık diğerleri gibi bu da çok öğretici olmuş-zaten harika bir ev seçmişsiniz bunun için:)
  Artı olarak estetik kaygılarınız (hep daha iyisini yapmak adına) takdire şayan.

 5. Mrb izzet hocam bn sizden set aldıktan 2 3 ay sonra ssd kart taktırcam tekrardan indirilebilme şansı oluyor mu ?bu inme sadece tek bir bilgisayara iniyor ben Bilgisayarımı değiştirdim diyelim onada indirebilme imkanım olur mu?

 6. merhabalar izzet hocam hocam bu eğitim setinizi aldım çok başarılı gerçekten.hocam bu eğitim setiyle yolladığınız ağaçları aynı sizin yaptığınız gibi proxy çeviriyorum ama yok oluyorlar çevirince poligon sayısı değişmiyor sadece vertex sayısı değişiyor neden olabilir ve ağaç gözükmüyor nedeni nedir teşekkürler..

  1. merhabalar Ziya bey proxy e çevirirken, create automaticaly proxy seçeneğini işaretliyor musunuz ?

   Ben teşekkür ederim inşAllah faydalı oluyordur 🙂