3ds Max İle Çatı Yapımı – 3ds Max İle Çatı Modelleme


-2

Arkadaşlar bu derste çok özel bir scripti kullanaran çatı nasıl modelleriz onu anlattım. Sadece bir kaç tıklama ile çatınız hazır. Tek yapmanız gereken scripti indirip dersi izlemek ve çatınızı yapmak.
inşAllah faydalı olur. Dersi beğendiyseniz lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı unutmayın. Destek vermek için ayrıca youtube kanalımıza abone olabilirsiniz.

www.youtube.com/user/3dokulu

 

Eğitim de kullandığımız scripti indirmek için : http://www.markwhelancg.com/scripting/maxscript/roofgen/

 

Ya da doğrudan sitemiz üzerinden de indirebilirsiniz : MW_RoofGen_v1_2

 

 

 

3dsmaxilecatiYapimi

 

 

 

 

 

 

 


Beğendiz mi ? Arkadaşlarınızla paylaşın

-2
izzet ALŞAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Abi öyle bi sielamün aleküm arkadaşlar dedin ki hemen arkasından ayırlı işler, antep kızları zıttırı zıttırı xD

  2. Bugünüm komple bir çatı ile geçmek üzereydi ki bu script sayesinde 2 dk da oldu bitti 🙂 Bu scripti yazan kişiye, bize ulaşmasında emeği geçenlere ve nasıl kullanılacağını öğreten İzzet hocamıza teşekkürler. Allah razı olsun.

  3. hocam süpersin sen yaw 😀 bende böle bir şey arıyordum araştırmama rağmen bulamadım 😀 sen cennetliksin inşAllah 😀 bu scripting yi yazan adamada Allah hidayeti nasip etsin inşAllah 😀

  4. Gerçekten çok teşekkürler,çok işime yaradı.Siz gibi bilgisini paylaşanlardan Allah razı olsun 🙂

  5. Hocam benim şeklimde çatı oluşmadı başka şekilde deniyorum oluyor ama asıl binanın olduğu çatı şeklini deniyorum oluşmuyor görünmeyen bir şey çıkıyor yardımcı olur musunuz..

    1. Süleyman bey, çatınızın şeklindeki line larda tüm vertex lerin birleşmiş olmasına dikkat edin. Gerekirse vertex modda seçip weld komutu ile tüm vertex leri yeniden kaynatın. Ya da tüm vertex leri hareket ettirerek gerçekten birleşik olup olmadığını kontrol edin. Mutlaka bir yüzeyde vertex te birleşmeme vardır.

  6. bütün öğretileriniz için çok teşekkürler.. yolunuz bahtınız açık olsun,,

  7. Hocam kolay gelsin. Programı gösterdiğiniz şekilde 3dsmax içine masaüstü pc de atmama rağmen laptopta atamıyorum.

  8. Hocam kolay gelsin. Programı gösterdiğiniz şekilde indiriyorum max dosyası yerine bozuk yazıyı açıyor ne yapmam gerektiğini bilmiyorum başka sitelerde deniyorum bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.