Planetside Terragen Programı

Posted on by izzet ALŞAN
1 Flares Filament.io 1 Flares ×

Arkadaşlar size planetside firmasının 3d yazılımı olan terragen programını tanıtmak istiyorum.Benim kullandığım ilk 3d programlardan biridir.Terragen programı şimdiler de adını sıkça duyduğumuz E-On Vue programına benzer.Tabi Vue kadar gelişmiş ve entegre program değildir fakat terragen ilede kaliteli görseller ve animasyonlar oluşturabilirsiniz.

 

Terragen 2 ile yapılmış sahneler :

 

Terragen programı ilk olarak terragen clasic olarak çıktı daha sonra program geliştirelerek yeni özellikler ve araçlar eklenerek Terragen 2 olarak yayınlandı.Şimdilerde Terragen 2.4 versiyonu yayında.

Terragen programı güçlü altyapısı ile doğal sahneler oluşturmak için biçilmiş kaftan.Terragen ile yapabilecekleriniz, hayalinizdeki doğa sahnesini oluşturmak ve anime etmek.Ayrıca bunları yaparken gerçek hayattaki verileri kullanarak yapabilirsiniz.Terragen ile gerçekçi sahneler oluşturmak mümkün.Hava, kara parçaları, nehirler, göller, okyanuslar, güneş, ay ve yıldızlar sizin kontrolünüz altında simüle ediliyor.

Programın Arayüzü :

 

 

Bu arada belirtmekte fayda var Terragen bir oyun motoru değildir.Terragen ile yapabilecekleriniz hayalleriniz ile sınırlı.Programı herkese tavsiye ederim.Yakın bir zamanda Allah kısmet ederse eğer, Terragen anlatımına başlayacağım.

 

 

 

 

1 Flares Twitter 0 Facebook 1 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 Filament.io 1 Flares ×

5 Comments so far. Feel free to join this conversation.

 1. sercan 20 Mayıs 2012 at 13:00 - Reply

  vue çok karmaşık geliyor bu programı deneyeceğim paylaşım için teşekkür ederim. inşllah maya ile entegre kullanılıyordur 🙂

  • izzet 20 Mayıs 2012 at 13:25 - Reply

   Bildiğim kadarı ile maalesef entegre değil Vue gibi.Yalnız sahnelerin 3ds formatını alabiliyordunuz sanırım.

 2. ömer 21 Mayıs 2012 at 20:50 - Reply

  vue normalde çok iyi çalışıyor fakat 3ds max ile hiçte entegre degil sürekli çöküyor hevesle başlamıştım bıraktım:)

 3. restsam 11 Temmuz 2012 at 11:45 - Reply

  vue’nin tek sıkıntısı polygon sayısını yüksek tutması. bu yüzden sahneler çöküyor. güçlü bir işlemci ve ram desteği ile 3ds max ve vue sorunsuz çalışılabiliyor.

 4. restsam 11 Temmuz 2012 at 12:04 - Reply

  peki vue mi renderda hızlı yoksa terragen mi? bunu araştıran biri varsa buraya yazabilir mi?

Leave A Response