Keyshot 4 Yayınlandı

Posted on by izzet ALŞAN
69 Flares Filament.io 69 Flares ×

Luxion firması Keyshot 4’ü yayınladı.Keyshot, cg artistler,mühendisler, tasarımcılar ve fotoğraçılar için render, animasyon ve interaktif görseller oluşturmada biçilmiş kaftan.İçerisinde birçok özelliği barındıran keyshot ile çok kısa sürede alınan render’lar gerçekten göz dolduruyor.Kendim de kullanmaya başladım ve gerçekten çok sevdim.

Keyshot’ın son versiyonu ile ilgili bilgileri http://www.keyshot.com/whats-new/ linkten öğrenebilirsiniz. Ayrıca son versiyonun deneme sürümünü indirmek için : http://www.keyshot.com/try/ linke tıklayıp size uygun sürümü seçip indirebilirsiniz.Deneme sürümünde birçok özellik kısıtlı olarak geliyor ama en azından programı indirip denemek için sizlere bir fırsat olur.Yakın zamanda Allah nasip ederse keyshot derslerine başlayacağım ve yeni başlayanlara yönelik programı hem tanıtmak hemde nasıl kullanılacağını göstermek amacı ile dersler hazırlayacağım.

Aşağıdaki çalışmalar Keyshot kullanılarak oluşturulmuş çalışmalardır.Tüm galeriyi gezmek için : http://www.keyshot.com/gallery/

 

 

 

 

Keyshot_gallery_1

Hublot Wrist Watch by Tiho Ramovic

Keyshot_gallery_4

Jeep Wrangler by Tim Feher

 

 

69 Flares Twitter 1 Facebook 68 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 Filament.io 69 Flares ×

8 Comments so far. Feel free to join this conversation.

 1. Harpudi 24 Şubat 2013 at 17:44 - Reply

  1.)Hocam 3Ds Max’i mi önerirsiniz bunu mu?
  2.)3Ds Max mi daha kolay Keyshot mu?

  • izzet 24 Şubat 2013 at 18:07 - Reply

   Harpudi, tabiki keyshot 3dsmax’in eline su dökemez (Bu benim görüşüm) fakat, ürün görselliştirmede, 3dsmax ile profesyonel kişilerin alabileceği kaliteli render’ları, keyshot’a biraz çalışarak rahatlıkla alabilirsiniz.Keyshot ağırlıklı olarak bunun üzerine yoğunlaşmış bir program.Ve kesinlikle öğrenilmesi gereken bir program bana göre.Zaten 3dsmax’e az çok hakimseniz rahatlıkla öğrenebilirsiniz.Bu arada belirteyim keyshot’ta modelleme yok.Diğer 3d programlarda modellediğiniz objelere kaplama ve ışıklandırma yapıp render alıyorsunuz.

   • Harpudi 25 Şubat 2013 at 16:02 - Reply

    Sağolun Hocam Teşekkürler Vray ile uğraşacağımıza bunu deneyebiliriz kaplama ve render için. Allah razı olsun hocam.

 2. mehmet celal 13 Mart 2013 at 13:22 - Reply

  selamüm aleyküm izzet bey , paylaşım için öncelikle çok teşekkürler keyshotun kendi sitesindede baktığım kadarıyla daha çok obje renderleme gibi duruyor mimari renderlemede durum nedir bilginiz varmı acaba ?? tavsiye edermisiniz??

  • izzet 15 Mart 2013 at 08:12 - Reply

   Ve Aleykum selam, genelde obje ağırlıkta ama iç mekan mimari render da gördüm.Fakat 3dsmax kadar kaliteli değil.

 3. Bablisoq 02 Mayıs 2013 at 13:48 - Reply

  hocam Merhaba.Benim keyshot ile ilgili bi sorunum var.Render ayarlarında maximum 1920 x 857 bıyutunda render alabiliyorum.Max te bu oranların katlarını istediğimiz gibi artırabiliyorduk.Acaba sorun bendeki programda mı.poster ebatlarında render almak mümkün mü? teşekürler

  • izzet 02 Mayıs 2013 at 14:26 - Reply

   Bildiğim kadarı ile mümkün.Ben şimdi denedim sorunsuz 2500px lik render aldım.

 4. Bablisoq 02 Mayıs 2013 at 16:14 - Reply

  tamam sağol hocam.Nedense denedim bu defa oldu 🙂

Leave A Response